INFO: +420 468 000 248 | podatelna@vseradov.cz
Dnes je 15. června 2024 a svátek má Vít 10°C | Zítra Zbyněk 20°C

O obci

O obci

Základní informace o obci Všeradov

Jihozápadním směrem od Hlinska, v chráněné krajinné oblasti Ždárské vrchy, v nadmořské výšce 572m  leží obec Všeradov s místními částmi Jasné pole a Milesimov.

Znak a vlajka obce 

Znak a vlajka obce vychází z obecné figury mlýnského kola ve spojení s obecnou figurou koruny vyjadřující významnou historickou a technickou památku na území obce – Královu pilu, tzn. mlýn a pilu středověkého původu s tradicí místní pověsti o založení králem Václavem II.

Obecné figury dvou květů lnu jsou inspirovány erbem Schönfeldů – zakladatelů osady Jasné Pole (dříve Schönfeld) – se třemi květy růže, přičemž druh květů je modifikován do podoby květů lnu připomínajících typické zaměstnání obyvatel obce v XIX. století, kterým bylo zemědělství a zpracování lnu.

Heroldská figura dvou vlnitých břeven doplňuje význam obecné figury mlýnského kola a připomíná vodní toky tvořící přirozené pomezí katastru obce, tj. řeku Chrudimku a potoky Barchanecký a Dlouhý. Motiv břemen neboli pruhů přitom koresponduje s “pruhovaným štítem“ Carettů z Millesimova – zakladatelů osady Milesimov (dříve Millesimov).

Počet tří figur horního pole nebo počet (vizuálně) tří vlnitých pruhů koresponduje s počtem místních částí obce.

Fotogalerie 4 fotek

Aplikace Digiregion