INFO: +420 468 000 248 | podatelna@vseradov.cz
Dnes je 19. července 2024 a svátek má Čeněk 16°C | Zítra Ilja 23°C

Turistika

Turistika

Turistika

Všeradov je malá podhorská obec, jejíž součástí jsou dvě malé osady Milesimov a Jasné Pole a společně mají 150 obyvatel. Obec se rozkládá v chráněné krajinné oblasti Ždárské vrchy, jihozápadním směrem od města Hlinska. Obec obklopují malebné lesy. Kolem osady Jasné Pole protéká Barchanecký potok a na jeho toku je jižním směrem od Všeradova a  jihozápadně od Jasného Pole vybudován rybník Januš, využíván jako přírodní koupaliště. Kolem rybníka je roztroušeno několik soukromých chat. Severovýchodním směrem od obce protéká řeka Chrudimka. Všeradovem prochází dálková značená cyklostezka  a to Pražská trasa a žlutá turistická značka. Severozápadním směrem z obce dojdeme po žluté značce do skanzenu Vysočina. Jižním směrem z obce půjdeme po žluté značce kolem rybníka Januš na rozcestí v obci Chlum.

V centru obce se nachází náves s unikátní květnatou loukou, zvoničkou a zlaceným křížem, které byly revitalizovány v roce 2015. Ostatní turistické zajímavosti viz historie obce.

Území je protkáno řadou cyklotras, které mají nejenom význam regionální, ale i nadnárodní. Tou první je nadnárodní trasa č. 1. tzv. Pražská trasa vedoucí z Vídně do Prahy. Druhou významnou je Česko-moravská trasa č.16. Pokud se vydáte na některou z regionálních tras, tak ani v tomto případě nebudete litovat. Trasy jsou různě náročné. Vedou malebnými místy, kde se nachází kulturní památky, stavby lidové architektury, přírodní památky a další zajímavosti.

Tipy na výlet:

http://cyklotrasy.cz/encyklopedie/objekty1.phtml?id=113869&id_t_oblasti=113869

http://www.vyletnik.cz/turisticke-trasy/vychodni-cechy/zelezne-hory-a-chrudimsko/

http://www.malovanemapy.cz/mapy/chrudimsko.html

Fotogalerie 4 fotek

Aplikace Digiregion